Ceny nájmů klesají, vydělají na tom i studenti

06.07.2020 03:55 | Komerční sdělení

V Praze dochází k zásadnímu snížení cen pronájmů. Snížil se počet zájemců, na trh se dostaly tisíce bytů, které dříve sloužily ke krátkodobému pronájmu. Na situaci vydělají ti, kteří chtějí změnit bydlení a také studenti, kteří dříve měli se sháněním pronájmů problémy. Pokud tedy uvažujete nad větším bytem nebo jen chcete změnit lokalitu, je nejlepší čas!
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skladba pronájmů v Praze se v posledních dvou měsících výrazně proměňuje. Důvodem je to, že se na trh dostávají tisíce bytů, které byly určené na krátkodobý pronájem. Výsledkem je, že pražské ceny nájmů u všech kategorií bytů výrazně klesají. Jestliže cenový průměr nájmu bytu 2kk v Praze byl ještě před několika měsíci zhruba 15 tisíc korun, dnes je to o tři tisíce méně. Pronájmy v nejužším centru Prahy mohou být nyní dokonce na polovině původní ceny. Tato situace se ale týká jen hlavního města. V ostatních městech jako je například Brno není změna zásadní, krátkodobé pronájmy se zde vyskytovaly v nesrovnatelně menším množství a trh to neovlivnilo. Přesto se i zde zdá, že trh s nájmy stagnuje.

Získat nájemníky je těžší

Majitelé bytů, kteří byli zvyklí na obrovský zájem tak čelí nové situaci. Ještě začátkem března se v Praze pronajal téměř jakýkoli byt za velmi krátkou dobu. Nyní je situace opačná. Bytů se pronajímá relativně málo, a to bez ohledu na to, zda se jedná o byt v centru nebo na periferii města. Majitelé bytů se tak mnohem častěji obrací na realitní makléře, kteří dokáží připravit tak kvalitní prezentaci, že potenciální zájemce na byt získají i v obtížnější době. Navíc jsou schopni také zásadně pomoci s výběrem zájemců a odhalit věci, které majitele často ani nenapadnou.

Studenti budou v kurzu

Zatímco ještě začátkem března se na jediný pronájem hlásily i desítky zájemců, nyní jsou to jednotky. Kdo mohl řešení své situace odložit, ten tak s ohledem na situaci kolem koronaviru učinil. Dá se očekávat, že se i díky postupnému rozvolňování opatření bude počet zájemců ve všech regionech zvyšovat. Svoji roli sehrají také studenti vysokých škol, kteří mají za běžné situace problém sehnat pronájem, ať už mluvíme o hlavním nebo o jakémkoli dalším univerzitním městě. V letošním roce budou mít studenti po dlouhé době volbu poměrně jednoduchou. Jestliže v loňském roce majitelé bytů studenty často odmítali kvůli obavám z přílišného hluku či poničení vybavení, letos budou otevřenější. Studenti navíc při včasném řešení mají šanci získat nájem za zajímavých podmínek.

Pozor na podmínky i smlouvy

Pokud potřebujete pomoci s pronájmem bytu či se obáváte, že nenajdete ty správné nájemníky nebo potřebujete pomoci s přípravou vhodné nájemní smlouvy, se vším vám poradí naši certifikovaní realitní makléři. Většina našich kolegů již zažila situace, kdy trh klesal a z převisu poptávajících jsme se dostali do převisu nabídky. I v této situaci pro vás dokážeme najít ty nejvhodnější nájemce, zajistit veškeré podmínky a právní náležitosti k ochraně obou stran. Pokud hledáte cestu jak pronajmout v klidu, bez starostí a obav o budoucnost, obraťte se s důvěrou na nás.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků