Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

02.05.2023 14:56 | Komerční sdělení

Češi stále častěji kupují nemovitosti v zahraničí. Druhé bydlení si pořizují v atraktivních turistických destinacích podobně jako řada světových celebrit, které se tak mohou stát jejich bližšími či vzdálenějšími sousedy.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Dům nebo apartmán u moře nebo v Alpách je možné pořídit za cenu nemovitosti v některém z tuzemských krajských měst a nákup nemovitosti v zahraničí již pro Čechy není ničím mimořádným.

Pohodový životní styl, dobré restaurace, nádherná příroda nespočet příležitostí ke sportovnímu i kulturnímu vyžití. A také investice, která vedle bezpečného uložení peněz a ochrany před inflací může přinášet pasivní příjem ve formě výnosu z pronájmu v době, kdy nemovitost není využívána pro vlastní potřebu. To jsou důvody, proč se Češi stále více staví po bok Britů, Němců nebo Holanďanů a investují do zahraničních realit.

Hollywood a business na Costa del Sol

Příjemné klima, nádherné Středozemní moře, vynikající jídlo a víno, malebná krajina a pohodový španělský životní styl přitahují jako magnet i známé osobnosti. Celebrity z celého světa se stěhují zejména do jižního Španělska na pobřeží Costa del Sol a jeho známých letovisek jako jsou Marbella, Puerto Banus, Mijas a další.

Kdysi zde snídaly na pláži hollywoodské hvězdy Audrey Hepburn s Cary Grantem. Pak je na Slunečném pobřeží vystřídali jejich hollywoodští následníci Sean Connery nebo Antonio Banderas. A ještě po nich si zde koupili nemovitosti třeba Hugh Grant, Rod Stewart, Simon Cowel nebo Eva Longoria.

Kromě hollywoodských celebrit je jižní Španělsko oblíbenou destinací pro businessové, politické a sportovní osobnosti ze světa i z České republiky. Nemovitosti zde údajně vlastní takové megahvězdy jako Cristiano Ronaldo, Conor McGregor nebo Novak Djokovič, který zde má rodinné zázemí pro zimní tréninkové kempy.

Vedle jižního Španělska patří k vyhledávaným destinacím pro dovolenou a nákup nemovitosti také pobřeží Costa Blanca. V letovisku Jávea vlastní vilu manželé Michael Douglas a Cathrin-Zeta Jones. Na severní pobřeží Costa Brava se vrací zpěvačka Kylie Minogue. Na Mallorce je doma supermodelka Claudia Schiffer a na Ibize DJ David Guetta.

Pokud vás lákají pohodové večery se sklenkou dobrého vína a výhledy na Středozemní moře, podívejte se na nabídku nemovitostí ve Španělsku.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

V Itálii můžete mít za sousedy George Clooneyho nebo Richarda Bransona

Dolce vita. Šálek dokonalého espressa si můžete vychutnat v pohodlí svého druhého domova na apeninském poloostrově podobně jako George Clooney. Ten si pořídil vilu u jezera Como. Luxusní vilu s vlastním tenisovým kurtem, tělocvičnou, bazénem a kinem si zde koupil i miliardář Richard Branson.

Do renovace historických staveb se v Itálii pustili režisér George Lucas nebo herečka Helen Mirrenová. Naopak Leonardo DiCaprio dal přednost romantickému podkrovnímu bytu, kde si může užívat zaslouženého odpočinku.

Podlehli jste kouzlu Apeninského poloostrova? Mrkněte na výběr italských nemovitostí a vybírejte si z v nejlepších lokalitách jako jsou Dolomity, adriatické pobřeží, magické Toskánsko, Sardinie, které se přezdívá evropský Karibik nebo u jezer na severu nedaleko hranic se Švýcarskem.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Nemovitost v Chorvatsku si pořídil Anthony Hopkins a John Malkovich

Oba tito herci se do Chorvatska zamilovali hned při první návštěvě. A nezůstalo jen u toho. Na Istrii si koupili vlastní vily. Stylovou vilu v Chorvatsku si měli pořídit také Brad Pitt a Angelina Jolie. Jak to s vlastnictvím nemovitosti vypadá po rozchodu slavného hollywoodského páru bohužel není známo.

Je pro vás Chorvatsko srdcovou záležitostí? Nechcete už na Jadran jezdit jen na dovolenou, ale do vlastního domu nebo apartmánu? Vyberte si z nabídky kvalitních nemovitostí v Chorvatsku.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Rakousko je oblíbené nejen mezi sportovci

Investiční apartmány v Rakousku patří mezi Čechy mezi nejčastější cíl realitních investic v zahraničí. Na rakouských sjezdovkách tak jsou jako doma podobně jako místní legendy Hermann Maier nebo Franz Klammer. Nemovitosti si zde pořídila celá řada slavných.

Fotbalový císař Franz Beckenbauer si koupil nemovitost v Kitzbühelu. Slavné město na úpatí Hahnenkammu je velmi žádané. Investoval zde také norský restauratér žijící v Česku Nils Jebens, který zde provozuje jednu ze svých restaurací s jídelnou navrženou Ferdinandem Porsche.

Druhé bydlení si v rakouských Alpách pořídila řada dalších fotbalistů, namátkou třeba Jasper Cillessen, fotbalový brankář, který čtyři roky působil v Barceloně nebo David Alaba z konkurenčního Realu Madrid.

Pokud chcete investovat na stabilním realitním trhu s výhledem získání pasivního příjmu z pronájmu v kombinaci s trávením vlastní dovolené v rakouských Alpách, podívejte se na nabídku nemovitostí na prodej v Rakousku.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Sluníčka si slavní užívají na Floridě a v Dubaji

Z mimoevropských destinací Češi investují např. do nemovitostí v Dubaji. kde bydlení vlastní řada známých osobností včetně bývalého fotbalisty Davida Beckhama nebo tenisty Rogera Federera.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Vyhledávaným útočištěm nejen pro slavné osobnosti je slunná Florida. Ta zažívá příliv obyvatel i v rámci samotných Spojených států, kdy se sem řada úspěšných stěhuje např. z New Yorku nebo Kalifornie. Zároveň sem často převádějí i sídla svých firem, z čehož „Sunshine State“ pochopitelně profituje.

Zázemí na Floridě má herec John Travolta, supermodelka Gisele Bündchen s bývalým hráčem amerického fotbalu Tomem Bradym nebo Ivanka Trump.

Doslova rájem se Florida stala pro bývalé české tenisové a hokejové profesionály. Ti, které sem sportovní kariéra zavála, zde velmi často zapustili kořeny. Patří mezi ně tenisové star Petr Korda, Pavel Složi nebo Hana Mandlíková. Z hokejistů Tomáš Vokoun, Pavel Kubina, Filip Kuba, Stanislav Neckář, Václav Prospal, Jan Hlaváč, Marek Židlický a další.

Nemovitostí na Floridě představují novou dimenzi pohodlí a luxusu. V rámci resortů stojících přímo u pobřeží si kromě nádherných výhledů na oceán můžete užívat jejich bohatého zázemí včetně wellness, co-workingových prostor, kina, střešních teras s bazénem, fitness atd.

Češi kupují nemovitosti v zahraničí. Za sousedy mají světové celebrity

Kolik nemovitosti v zahraničí stojí?

Rozsah cen nemovitostí v jednotlivých zemích je samozřejmě velmi široký. Záleží na lokalitě, typu nemovitosti, jejím stáří, stavu atd. Obecně platí, že si bydlení u moře nebo na horách můžete pořídit v cenovém intervalu od cca sto tisíc až po několik milionů eur.

V případě nových developerských projektů činila v roce 2022 průměrná cena za kterou Češi nemovitosti v zahraničí nakupovali 368 593 euro. Nejdražší nemovitosti Češi nakupovali v Dubaji, kde se průměrná cena vyšplhala na 712 482 euro, nejlevnější naopak v Polsku, kde byla průměrná cena 189 447 euro. Nejčastěji se cena pořizovaných nemovitostí pohybuje od 200 do 500 tisíc euro. Vyplývá to z analýzy společnosti Rellox, která se na zprostředkování prodeje zahraničních realit zaměřuje již od roku 2004.

Na webu společnosti Rellox naleznete nabídku kvalitních nemovitostí v zahraničí od renomovaných developerů.

© Foto: Rellox, Denis Makarenko/Shutterstock.com, Magicinfoto/Shutterstock.com

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků