Čistá a zdravá voda jako záruka dobrého bydlení

19.07.2021 12:37 | Komerční sdělení

Přemýšlíte nad koupí nového bydlení? Plánujete v blízké budoucnosti výstavbu svého vlastního domu? Rozhodně nezapomeňte na kontrolu kvality zdroje pitné vody. Ať už se jedná o vodovodní síť nebo podzemní vodu, resp. studnu, je velmi důležité znát kvalitu vody, kterou budete využívat dennodenně. Nejjednodušším a zároveň nejpřesnějším řešením je akreditován rozbor vody. Obzvlášť to platí, při vlastním zdroji vody. Kromě zajištění základní mechanické filtrace, je nezbytné vědět, co všechno se ve vašem vodním zdroji nachází.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čistá a zdravá voda jako záruka dobrého bydlení

V oblastech, kde je vysoká míra zemědělské činnosti, se častokrát setkáváme s vysokým obsahem dusičnanů a dusitanů ve vodě. Na venkově je běžné, že se ve spodní vodě nachází fekální znečištění koliformními bakteriemi, nakolik v minulosti nebyl dohled nad septiky domácností až tak důsledný, jako je tomu dnes. Také se v naší oblasti setkáváme s vysokým obsahem železa, manganu či s vysokou hodnotou tvrdosti vody, způsobenou podložím. Pokud se ve vašem rozboru vody objevily zvýšené hodnoty kteréhokoliv ukazatele kvality vody, nemusíte mít hlavu v smutku. V dnešní době je řešení na dosah ruky stačí zvolit správný filtr na vodu jako je například reverzní osmóza, která se postará o komplexní úpravu vody. Dokáže odstranit mechanické nečistoty, chlór, pesticidy, herbicidy, mikroplasty, hormony, těžké kovy a vodu dokáže zpětně obohatit o potřebné minerály.

Vlastní zdroj vody je častokrát jediným řešením, jak dosáhnout pitnou vodu v domácnosti. Nesmíme však zapomínat, že o takový zdroj vody musí být důkladně postaráno. Rovněž je vhodné, kvalitu vody ve studni průběžně kontrolovat, prostřednictvím akreditovaných rozborů. Díky rozborem, které budou realizovány s odstupem času, dokážete spolehlivě sledovat, jak se kvalita vody mění.

Základem pro dokonale čistou vodu ze studny je spolehlivá mechanická filtrace. Kvalitní vodní filtr ochrání nejen vás ale i všechny zařazení a spotřebiče, které využívají vodovodní síť vaší domácnosti. Zároveň chráníte samotné rozvody domácnosti, díky čemuž dokáže prodloužit jejich životnost.

V případě výskytu mikrobů různého druhu, doporučujeme UV lampu. Díky generování UV záření, které má germicidálním účinek - způsobuje rozpad biologických membrán mikroorganismů, je spolehlivým řešením mikrobiálního znečištění. Předností UV lamp je zejména dostupnost, účinnost a dlouhá životnost UV zářiče.

Čistá a zdravá voda jako záruka dobrého bydlení

Jak jsme již zmínili, častým problém, se kterým se setkáváme je tvrdá voda. V tomto případě je na trhu několik typů technologií, které změkčují vodu. Vše záleží od hodnoty tvrdosti vody, spotřeby a koncentraci železa a manganu ve vodě. Nejčastějším a zároveň nejspolehlivějším, je katexový změkčovač vody. Pokud je zařízení správně nastaveno, funguje zcela samostatně.

Nicméně, nelze zapomínat na filtraci vody i v případě vodovodní sítě. Sice evropské standardy pro kvalitu vody jsou poměrně vysoké, ne vždy poskytovatelé pitné vody dokáží zajistit dokonale čistou a zdravou vodu. Nejčastějším problémem u vody z vodovodu je obsah chlóru. Chlór se běžně využívá při dezinfekci vody, zejména, jako ochrana před mikrobiologickým znečištěním. Jde o vysoce účinnou formu dezinfekce, avšak koncentrace chlóru se ne vždy přesně dodržuje. K odstranění chloru se používají zejména potrubní filtry, které obsahují filtrační vložku s aktivním uhlím. Filtr s aktivním uhlím spolehlivě pohlcuje molekuly chlóru, čímž voda nejen ztrácí chlorový zápach ale je i zdravější.

Ať už máte zdroj vody jakýkoliv, důkladným rozborem vody, sledováním a péčí o filtrační systém vaší domácnosti budete mít zdravou pitnou vodu kdykoliv. Díky kvalitní filtraci ochráníte nejen vlastní zdraví, ale i zdraví vašich blízkých. Při řešení úpravy vody doporučujeme obrátit se na ověřenou společnost, která nabízí poradenství a kompletní servis. Na zdraví!

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků