Kupujete nemovitost? Zajistěte si klidné spaní!

29.08.2022 22:36 | Komerční sdělení

Našli jste vysněnou nemovitost, chystáte se ji koupit, ale bojíte se, aby vše proběhlo bez problémů? Málokdo si je uvědomuje, co vše se při nákupu nemovitosti musí zařídit. A také, jak snadno se může stát fatální chyba.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Případy, kdy kupující buď chybou nebo přímo podvodným jednáním přišli nejen o vysněnou nemovitost, ale často i o celoživotní úspory, se objevují s železnou pravidelností. Všichni si říkáme, že nám se taková věc stát prostě nemůže. Ale ruku na srdce, jste si jistí, že byste si opravdu dokázali poradit sami?

Kupujete nemovitost? Zajistěte si klidné spaní!

Shrňme si pár dokumentů, které je třeba připravit: rezervační smlouva, zástavní smlouva, kupní smlouva, smlouva o úschově finančních prostředků (uložení u třetí strany do doby dokončení převodu na katastru nemovitostí), návrhy na výmaz a vklad zástavního práva, přepisy energií…, a to zdaleka není vše. Někdo může namítnout, že toto je přece starost prodávajícího. Ale pokud investujete celoživotní úspory, bylo by na místě mít všechny tyto úkony pod kontrolou.

Samostatnou kapitolou jsou pak případy, kdy se na nemovitosti objeví zástavní právo kvůli exekuci. „Bohužel i takové situace se dějí. Lidé si neuvědomují, co všechno je může potkat nebo prostě nedokáží nemovitost prověřit po právní a technické stránce. Pak si koupí s nemovitostí i dluhy a problém je na světě,“ varuje Tomáš Frýdek, majitel realitní kanceláře RE/MAX Delta. Další komplikace, se kterými se Frýdek ve své bohaté praxi setkal, jsou různé právní vady nebo věcná břemena spojená s nemovitostí. „Specifická úskalí pak představují změny územního plánu, kdy někdo prodává nemovitost jen proto, že v těsné blízkosti v budoucnu povede silnice, nebo se zde bude ve velkém stavět. Tohle všechno je třeba důkladně prověřit. Vodítkem může být i nižší cena oproti tržní nebo tlak na rychlost prodeje,“ dodává Frýdek.

Kupujete nemovitost? Zajistěte si klidné spaní!

A právě na tyto případy jsme připravili balíček služeb pro kupující. Naše realitní kancelář RE/MAX Delta pro vás zajistí všechny kroky, které povedou k bezpečnému nákupu vašeho nového domova. Zajistíme, zkontrolujeme, uděláme revizi a dohlédneme na to, aby vaše celoživotní úspory byly v bezpečí. Podívejte se na náš balíček pro kupující zde. Když si uvědomíte, jakou částku se chystáte právě investovat, připadá vám, že takový poplatek za kompletní zajištění a klidný spánek nestojí za to?

Ing. Tomáš Frýdek, RE/MAX Delta

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků