MODERNÍ SENIORSKÉ BYDLENÍ

01.09.2021 22:36 | Komerční sdělení

Společnost SD Bohemia Group a.s. již několik let provozuje seniorské bydlení, jejich koncept je moderní, a tak trochu jiný a zdá se být budoucností seniorského bydlení.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společnost má svou historii především ve výstavbě polyfunkčních domů, v této oblasti se již pohybuje od roku 1999, ale před 10 lety se rozhodli jít i jinou cestou. Zakoupili pozemek na hranici Prahy a vybudovali moderní komplex bezbariérového seniorského bydlení, který v současné době i sami provozují.

Využili své letité zkušenosti z výstavby domů a převedli myšlenku na moderní, bezbariérové a nadčasové seniorské bydlení v realitu. Na půdorysu bývalého statku, uprostřed okolní zástavby, se podařilo vybudovat projekt, který se zdá být modelem pro moderní seniorské bydlení a směrem, kam by se mohl vývoj tohoto typu bydlení ubírat.

Areál je komorní, celkem s 29 byty a klienti zde žijí samostatně nebo v manželských párech. Bezbariérové byty si mohou sami zařídit svým nábytkem a vybavením, ke kterému mají osobní vztah. Mohou si dokonce ponechat i své domácí mazlíčky. Návštěvy mohou přespat anebo strávit se svým příbuzným i víkend a vůbec celá myšlenka projektu je o tom, co nejdéle zůstat samostatný, a pomoc navyšovat postupně a dle potřeby. Klienti tak platí jen za to, co opravdu je důležité pro ně a své služby si vybírají individuálně. Byty jsou vybaveny kuchyňkou, takže si sám klient může zvolit, zda si chce uvařit anebo si objednat stravování, i když třeba jen párkrát do měsíce a na co má chuť. O klienty se stará vyškolený personál a veškeré služby a požadavky se plní po dohodě s klientem. Úzce se spolupracuje i s příbuznými.

Kromě pečovatelských a zdravotních služeb, zde probíhají také aktivizační programy (cvičení paměti, cvičení pro seniory, šikovné ruce apod.), pořádají se zájezdy na výstavy, výlety po okolí a přednášky, organizují se společné akce (vánoční nadílka s večeří, společné grilování, hudební a dětská vystoupení). Areál také navštěvuje kadeřnice, pedikérka a masérka. Funguje zde i poradenství v sociální oblasti a půjčovna zdravotních pomůcek.

Klientům se tak nabízí možnost co nejdéle zůstat samostatný a soběstačný, možnost najít si nové přátelé, nebýt sám, mít dostupný program a aktivity, a zachovat si své soukromí a důstojnost.

www.seniorske-domy.cz

Podle získaných informací chce společnost postupně vybudovat další 2 až 3 podobné seniorské domy, kde využijí své zkušenosti z dosavadního provozu seniorského bydlení a chtějí navrhnout ještě dokonalejší bydlení a služby pro seniory. Lokality, kde již probíhá jednání o tomto moderním typu bydlení pro seniory jsou zatím Zbraslav a Lipence.

Přejme jim hodně sil a vytrvalosti při realizaci dalšího zařízení a nám, aby bylo více podobných projektů, které mají smysl a nový směr.

Martina Běhanová 

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků