Obchodní centrum MAMUT – nový standard nakupování v Harrachově

11.07.2022 09:19 | Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V posledním desetiletí bylo trendem budování nákupních hubů na okrajích velkých krajských měst v podobě nákupních center, hypermarketů atd. Tento centralizovaný systém nabízí zákazníkům koncentraci široké nabídky zboží všech druhů na jednom místě a relativně vysoký nákupní komfort. Nicméně pro zákazníky ze vzdálenějších částí spádových oblastí to znamenalo delší cestování, obstarání základních potřeb a potravin tak často zabralo téměř celý den. Vznikl fenomén nákupní turistiky a tyto centra se stala symbolem konzumního stylu života.

Nicméně retailový trh se v čase vyvíjel a současně se měnily preference zákazníků. Ukázalo se, že u zákazníků obstojí i menší prodejní centra, která dokážou nabídnout jiný komfort a to dostupnost Došlo tak k renesanci menší prodejních jednotek či malých center, která nabízejí dobře dostupné základní komodity a bez nutnosti cestovat někdy i desítky kilometrů. Samozřejmě, že do těchto změn promítá i výrazné zvyšování nákladů na dopravu jaké registrujeme v posledních letech.

V neposlední řadě se i mění životní styl obyvatel, mnohem více je akcentován zdravější přístup ke stravování, výrazná proměna mobility, snaha o udržitelný rozvoj a nově i otázky spojené s náklady na energie zajišťující chod domácností. Trendem jsou zvyšené požadavky na kvalitu a čerstvost potravin, cena není již jediný rozhodovací prvek, byť zůstává tím hlavním.

Všechny výše uvedené skutečnosti posouvají nákupní možnosti blíže zákazníkům a existuje silná poptávka po lepší dostupnosti základních komodit i v menších městech.

Společnost Dolce vita development, a.s. velmi pečlivě sleduje tento vývoj a proto již brzy zahájíme výstavbu moderního obchodního centra Mamut v Harrachově, na volném pozemku nad bývalým hotelem Karolína. Arcvhitektonický návrh respektuje lokalitu tradičního horského střediska a zároveň integruje moderních technologie. Budova centra je navržena jako velmi energeticky úsporná. Vytápění budou zajišťovat moderní tepelná čerpadla, na střeše bude instalována fotovoltaická elektrárna a samozřejmostí je využití dešťové vody pro údržbu zelených ploch.

Moderní obchodní centrum v Harrachově

S potěšením můžeme oznámit že v červnu 2022 došlo k podpisu smlouvy s hlavním nájemcem objektu – společností JIP východočeská, a.s.. Tato společnost si pronajala celé 1.NP budovy a v II.kvartále roku 2023 zde otevře novou prodejnu potravin JIP. Prodejna je navržena v novém konceptu JIP, jak byl prezentován v pilotní prodejně v Jilemnici. Moderní prostory nabídnou plnosortimentní potraviny, rozšířený sortiment čerstvého ovoce a zeleniny, tabákové výrobky, cukrářské výrobky a lahůdky.

Dále naleznete v obchodním centru novou prádelnu a to včetně samoobslužné zóny, skladovací prostory k pronájmu, bankomatovou zónu a k centru budou přesunuty stávající výdejní boxy společností Alza a Zásilkovna.

Ve 2.NP budovy je navržen prostor pro restaurační provoz. Pro tento provoz hledáme provozovatele s tím, že upřednostňujeme koncept restaurace popřípadě bistra. Věříme, že se nám podaří najít provozovatele, který obohatí stávající gastro nabídku v Harrachově.

Nabídku služeb v Harrachově pak obohatí nová veřejná nabíjecí stanice pro 6 elektromobilů, kterou v rámci projektu OC Mamut vybuduje společnost ČEZ.

Věříme, že obchodní centrum Mamut nabídne nové služby pro občany Harrachova a jeho návštěvníky.

V případě Vašeho zájmu o pronájem prostor v OC Mamut kontaktujte prosím p. Davida Kožuského na david.kozusky@dvde.cz

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků