Prodej zatížené nemovitosti

20.04.2020 05:45 | Komerční sdělení

Prodáváte či kupujete nemovitost? Pak je dobré pamatovat na tato doporučení.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nemovitost může mít různá zatížení, omezení a jiné právní vady, které mohou mít menší či větší vliv na její prodej.

Při práci v Realitní společnosti České spořitelny, a. s., se běžně potkáváme se zatížením nemovitosti zástavním právem smluvním. Nejčastěji jde o hypoteční úvěr, který prodej takové nemovitosti nijak neomezuje. Problém by však nastal tehdy, není-li úvěr řádně splácen. Tato skutečnost však nemusí být v danou chvíli z listu vlastnictví patrna. Proto nákup nemovitosti bez realitního zprostředkovatele s sebou nese i častá rizika. „Ušetřené peníze“ za provizi tedy mohou mít mnohem dražší následky. Další komplikací může být situace, kdy je úvěr vyšší než kupní cena nemovitosti. V tomto případě je původní vlastník povinen úvěr zcela doplatit. Pokud se tak nestane, zástavní právo ve prospěch banky nebude odstraněno. Spolu s hypotečním úvěrem jsou na nemovitosti i související zápisy: zákaz zcizení a zatížení. Chcete-li koupit takovou nemovitost, musí s tím zástavce souhlasit a v případě, že ji plánujete kupovat na hypoteční úvěr, původní zástavce zároveň musí vyslovit souhlas se zápisem další zástavy na list vlastnictví.

Výše uvedená omezení jsou sice komplikací, ale víte-li jak postupovat, nemusí být prodej až takový problém.

Co když je ale nemovitost zatížena služebností bytu, exekučním příkazem k prodeji, soudcovským zástavním právem, zástavním právem z rozhodnutí správního úřadu, rozhodnutím o úpadku či dražební vyhláškou?

I v takovém případě je možné o prodeji nebo koupi nemovitosti uvažovat. Ovšem za přesně zákonem daných pravidel. Zde už je opravdu na místě spolupracovat s profesionály. Ne každá realitní společnost se v této problematice orientuje.

Ladislava Binderová, člen již výše zmíněné obchodní sítě Realitní společnost České spořitelny, a.s. spolu s kolegy z pobočky ve Svitavách, umí díky dlouholetým bohatým zkušenostem získaných na realitním trhu, bezpečný prodej zatížených nemovitostí zajistit. Nabízí i spoustu dalších služeb s realitním trhem spojených, jako je například poskytnutí právního servisu, řešení legalizace „černých staveb“, vyhotovení znaleckých posudků a odhadů. V neposlední řadě je schopna nepříznivou situaci klienta řešit výkupem nemovitosti a tím klientovi zajistit okamžité finanční prostředky. Naleznete je na pobočce České spořitelny, a.s., náměstí Míru 111/34, Svitavy. 

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků