V Česku je draho. Investujte do zahraničních nemovitostí.

15.12.2022 08:41 | Komerční sdělení

Ceny v Česku neustále stoupají. Na zdražování se nejvíce podílí bydlení, a to zejména zdražování energií. V současné době je proto vhodné investovat zejména do zahraničních nemovitostí, jejichž pořizovací cena i následné využívání vyjdou levněji.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průměrná cena elektřiny v Evropské unii meziročně prudce stoupla. Největší nárůst však nastal v České republice a činil 62 procent. Současně se zvyšují i ceny plynu, které ovlivňuje především válka na Ukrajině a politika České republiky a USA.

Česká republika má navíc jedny z nejdražších hypoték za posledních 20 let. Průměrná úroková sazba je 6,86 %, přitom ještě před rokem si lidé na bydlení půjčovali v průměru za 2,54 %. Velmi vysoko se ale pohybuje i cena nemovitostí. Podle serveru cenovamapa.org stoupla cena mezi druhým čtvrtletím roku 2020 a druhým čtvrtletím letošního roku o více než 30 %.

Se zvyšujícími se cenami za bydlení se vyplatí investovat do zahraniční nemovitosti. Vhodnou volbou je jih Evropy, a to především Bulharsko, kde se ceny nemovitostí pohybují mnohem níže než v České republice. Bulharsko má zároveň velmi stabilní ekonomiku a jedny z nejnižších cen energií v Evropské unii. V říjnu byl navíc spuštěn propojovací plynovod mezi Řeckem a Bulharskem, který podporuje energetickou bezpečnost Bulharska.

Díky těmto výhodám můžete svůj čas trávit u moře či na horách za několikrát levnější cenu než v jiných podobných lokalitách.

Nemovitost však můžete pořídit i za účelem následného pronajímání. Bulharsko je oblíbenou destinací Čechů i Slováků a díky nízké ceně nemovitosti se vám výnos z pronájmu vrátí mnohem rychleji než v Česku. Společnost FC Finance – Consult nabízí širokou škálu bulharských nemovitostí na pobřeží Černého moře.

Kromě zprostředkování nákupu vám může FC pomoct i s pronajímáním a správou nemovitosti. Nemusíte se tak starat o elektřinu, internet ani o platbu daní. FC navíc skrze své partnery nabízí vlastní nemovitosti, proto kupující přesně vědí, do čeho investují.

Pokud se rozhodnete pronajímat, vhodnou možností je koupě apartmánu v tzv. aparthotelech. Ty představují výhodnou investici s pravidelným a garantovaným výnosem z pronájmu. Pokud si tedy apartmán zakoupíte, můžete s FC uzavřít smlouvu, která vám zaručí každoroční pasivní příjem.

FC poskytuje prodej nemovitosti prostřednictvím jednorázové platby, ale také prostřednictvím rozložení platby až na 7 let, a to i bez prokazování příjmu. Nejprve zaplatíte pouze akontaci, která činí minimálně 20 % z ceny nemovitosti. Pokud zbylou částku zaplatíte do 1 roku od podepsání smlouvy, nepřičte se vám žádný úrok. Pokud ji zaplatíte do tří let, bude činit roční úrok 5,2 %. Při splátce do 7 let bude roční úrok 9,7 %. Apartmán však lze využívat či pronajímat ihned po zaplacení akontace a poplatků za údržbu apartmánu.

Společnost FC Finance – Consult působí na trhu téměř 20 let a může se tak pyšnit bohatými zkušenostmi v oblasti financí, investic, realitních služeb a poradenství. Za dobu svého působení získala veliké množství spokojených klientů. Takže pokud stále váháte, jestli pořídit nemovitost v Bulharsku, přečtěte si zkušenosti stovky spokojených klientů: https://www.nemovitostivbulharsku.cz/reference/. Nyní FC spolupracuje s téměř padesáti firmami, které zprostředkovávají prodej jejích nemovitostí.

Bulharsko nabízí výborné jídlo, rozmanitou přírodou, bohatou kulturu a v neposlední nízké ceny. V roce 2024 však tato země vstoupí do eurozóny, a proto se dá očekávat nárůst cen realit. Nyní je tedy nejvhodnější doba, kdy můžete do bulharských nemovitostí investovat. Více informací naleznete na www.nemovitostivbulharsku.cz a www.finance-consult.cz.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků