Vlastní horské bydlení? Trendem jsou nadstandardní služby i zhodnocení

11.11.2021 01:25 | Komerční sdělení

Stylový byt v apartmánovém domě, kam se budeme rádi vracet, a který dokáže nabídnout i něco navíc. To je podle Karla Buneše, majitele společnosti realityhory.cz, aktuálně nejžádanější typ horské nemovitosti. Soukromé wellness či sportoviště, restaurace nebo sjezdovka jako součást rezortu ale nenabízí jen příjemnou rekreaci, ale také zajímavé zhodnocení horského apartmánu.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vlastní horské sídlo s benefity hotelu

„Naši zákazníci jsou lidé, kteří touží po horském sídle pro vlastní rekreaci, ale zároveň velmi dobře znají a sledují hodnotu peněz. Nemovitosti představují v dnešní době stále velmi jistou investici, a to nejen ve formě uložení finanční částky, ale také jejího průběžného zhodnocování,“ vysvětluje Karel Buneš, manažer společnosti realityhory.cz a specialista v oblasti prodeje, developingu a správy nemovitostí na horách.

Není divu, že se tento trend promítá i do standardu nově vznikajících horských apartmánových domů – designové zpracování, ale také vlastní wellness, sportoviště, hřiště ale třeba i restaurace. To jsou přidané hodnoty, které navíc vytvářejí možnost vyžití, jež třeba v dané oblasti chybí. I odlehlejší lokalita se tak najednou může stát atraktivním místem, kam se bude rád vracet jak nový majitel nemovitosti, tak zájemci o její krátkodobý pronájem.

Vlastní horské bydlení? Trendem jsou nadstandardní služby i zhodnocení


Rekreace i zhodnocení až 7 % ročně

Zájemci často už při koupi přemýšlejí o možnostech komerčního pronájmu. V souvislosti s tímto trendem stoupá i poptávka po kompletních správcovských službách, které nabízí právě i společnost realityhory.cz: „Jsme schopni zajistit vše od optimalizace vytížení apartmánu až po úklid. Horský byt pak může přinést roční zhodnocení až 5–7 %,“ zmiňuje Karel Buneš. Majitel nemovitosti si tak nemusí s pronájmem vůbec dělat starosti a jen si vymezí termíny pro vlastní rekreaci.

Developeři si tento trend velice dobře uvědomují – i proto na našich horách nyní vznikají atraktivní stavby. „Příkladem takových může být projekt Rezort Jedlová v Lužických horách s restaurací, bohatě vybaveným wellness a dvěma bazény, nebo třeba Rezort Elza v Krušných horách, který navíc disponuje i vlastní sjezdovkou,“ popisuje Karel Buneš aktuální projekty, které spojuje důraz na detail a architektonický přístup, odrážející aktuální trendy, ale s respektem k okolní krajině.

Vlastní horské bydlení? Trendem jsou nadstandardní služby i zhodnocení

Moderní architektura s duchem hor

Na rozdíl od devadesátých a „nultých“ let se dnes se architekti přiklánějí ke komornějším stavbám a inspiraci tradiční lokální architekturou a ve společných prostorách domů aplikují nadčasové prvky. Vznikají tak objekty s harmonií v exteriéru a interiéru – třeba i díky použití lokálních materiálů, jako je svor, žula nebo smrkové dřevo. Na tuto linii pak může skvěle navázat i samotný majitel v interiéru svého bytu volbou třeba podlah z masivu nebo doplňků z přírodních materiálů.

„Trend v architektonickém zpracování horských domů se navíc pohybuje stále více směrem k maximalistickým proskleným plochám,“ doplňuje Karel Buneš. Tento prvek nejenže umocňuje pocit propojení s přírodou, ale přináší i možnost práce s denním světlem, kterého na horách v zimě není nazbyt. Prosklené plochy jsou žádaným protipólem k dřevěnému obložení interiéru v duchu „útulného minimalismu“, který umožňuje vytvořit útulnou horskou atmosféru i s minimem nábytku a doplňků.

Vlastní horské bydlení? Trendem jsou nadstandardní služby i zhodnocení

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků