Vlastní rodinný dům, lék na kritickou bytovou výstavbu

20.02.2020 09:00 | Komerční sdělení

Mediálně vděčné téma posledních měsíců a možná i let je nedostatek nových bytů, které staví developeři. Počet realizovaných nových bytových domů rok od roku stagnoval a už teď můžeme předpokládat, že poptávka bude výrazně převyšovat nabídku i v roce 2020. Na trhu je spousta projektů, které jsou v cenových relacích na hranici únosnosti, což ale často není vykoupeno vysokou stavební kvalitou.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Do potřeby řešit vlastní bydlení vstupují silné populační ročníky a stále rostoucí dobrá ekonomická situace regionů v Česku, kdy se ochota investovat do vlastního bydlení už nesoustředí jen na Prahu nebo Brno, jak nám někdy média předkládají. Tito obyvatelé jsou ovšem v situaci, kdy nechtějí čekat, až se za 5 nebo i více let dokončí jeden bytový dům v jejich městě, kde si snad jednou budou moci dovolit koupit 3kk s předzahrádkou. Právě to vede k zvyšující se poptávce bydlení v rodinných domech.

Postavit si dům už není dražší než bydlení v bytě

Situace na stavebním trhu ukazuje, že výstavba rodinných domů meziročně neustále roste a i Česko převzalo trend běžný v zahraničí, a to je poptávka po domech, jejichž výstavba netrvá roky, ale je hotová za pár měsíců. Mluvím o podílu domů s dřevěnou konstrukcí, lidově zvaných dřevostavby nebo montované domy. Tento druh výstavby patří v Rakousku nebo Německu mezi nejběžnější formu realizace. V Česku tvoří aktuálně podíl dřevostaveb něco přes 16 % nově stavěných domů, ale například v roce 2008 to bylo jen 5,3 % a 4 roky před tím dokonce 2,6 %. Zajímavá je také průměrná cena nového domu, která se pohybuje v průměru okolo 3,4 miliony Kč o výměře 91 m². Ve srovnání s průměrnou cenou bytu v ČR 5,5 milionu Kč za 91 m² (Deloitte Real Index říjen 2019) se ukazuje, že i se započtením ceny pozemku vychází výstavba domu výrazně levněji nebo stejně jako pořízení vlastního bytu. Odpadají často kladené argumenty, že vlastní dům je dražší než bydlení v novém bytě.

Nízkoenergetické domy se stávají novým řešením

A právě ze zmíněných důvodů Bidli Stavby, jež se realizací montovaných domů z vysoce kvalitních KVH hranolů zabývají, očekávají další navyšování poptávky po svých typových domech. To nás vedlo k přestěhování do nové výrobní haly a nákupu a modernizace technického vybavení, abychom dodali kvalitu, kterou trh požaduje a považuje za standardní. Také portfolio domů a jejich ceny odrážejí aktuální tržní situaci. Jen považte, naše domy začínají na ceně 2,4 miliony Kč potažmo 2,7 miliony Kč vč. základové desky. A nejoblíbenější Bidli dům? Jednoznačně Solum s cenou 3,2 miliony Kč, resp. 3,7 miliony Kč vč. základové desky při 105 m² obytné plochy. Bezkonkurenčně nižší cena, než na kolik vyjde nový byt.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků