Prodej domu 675 m² s pozemkem 452 m²

Husova, Český Dub - Český Dub IV, okres Liberec

7 900 000 Kč 6 900 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej rodinného domu (bývalý mlýn) se zahradou 452m², Český Dub IV

Nabízím ke koupi jedinečnou nemovitost s prvními zmínkami už v roce 1590, bývalý vodní mlýn v Českém Dubu, nacházející se přímo u zdejšího historického centra a zámku a také u hlavní silnice procházející centrem města. Je tedy i zajímavou investiční příležitostí na vybudování komerčního provozu v originálních interiérech s kulisami původního vybavení, například restauraci / ubytování. Navíc s ideální výchozí polohou na procházky po městě a výlety do okolí. Podobné provozy v místě zatím úplně chybí.

Dle stabilního katastru z roku 1843 byl mlýn původně poháněn dvěma vodními koly na vrchní vodu. Později bylo jedno kolo odstraněno a druhé fungovalo až do 30. let 20. st. V letech 1936-1937 bylo vodní kolo nahrazeno spirální Francisovou turbínou. Od roku 1761 až do začátku 20. st vlastnila mlýn rodina Schwarzů. Od prosince 1931 je jako nájemce uváděn obchodník Bohumil Jáč, který jej později i koupil. Mlýn sloužil svému účelu ještě nějaký čas po roce 1945.

Areál nemovitosti se nachazí v městské památkové zóně na pozemku o velikosti 452 m². V objektu se nachází několik obytných místností, původní mlýnice a prostory bývalého obchodu. V suterénu objektu se nachází sklep 9.3 m² a prostor původního odtokového kanálu, nyní prostor ke skladování. V přízemí se nachází několik obytných místností, bývalý obchod a mlýnice, která prostupuje i do prvního patra a podkroví. V prvním patře se nachází několik dalších obytných místností, včetně kuchyně.

Malebné městečko Český Dub, s perfektně dochovaným historickým jádrem, se nachází pod majestátní horou Ještěd. Město je obklopeno lesy, okolí bylo milovaným krajem spisovatelky Karolíny Světlé, prochází jím dálková značená cyklotras a z města také vede i několik značených turistických tras. V místě je kompletní občanská vybavenost - prodejny potravin, pošta, praktický lékař, lékárna, základní škola, mateřská školka, knihovna, kavárna a jiné. Autobusové spojení do cca 30 min. vzdáleného Liberce, Mnichova Hradiště nebo Turnova.

Ohledně podrobnějších informací či zájmu o prohlídku mě neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Číslo zakázky
IDNES-010-NP03437
Cena
6 900 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Lokalita projektu
centrum
Plocha pozemku
452 m2
Zastavěná plocha
225 m2
Užitná plocha
675 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
částečně zařízený
PENB
G

Kontaktujte prodejce

5 6 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku