Prodej domu 159 m² s pozemkem 242 m²

Hradební, Kutná Hora - Kutná Hora-Vnitřní Město

12 200 000 Kč 9 800 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Kutná Hora - Vnitřní město, velký rodinný dům 7+2 se zahrádkou 60m² + možná směna za byt s doplatkem

Možná směna za byt s doplatkem kupujícího ve výši cca 6.000.000.-Kč
Naše kancelář nabízí k prodeji krásný a skutečně velký rodinný dům s garáží v centru historického města Kutné Hory. Nachází se necelých 300 m od Palackého náměstí v klidné, turisty míjející ulici.
Jedná se o podsklepený dvoupodlažní dům o celkové dispozici 7+2 s více jak 90 m² velkou půdou pro vybudování dalšího obytného prostoru s nádherným výhledem na střechy starého města. K domu náleží garáž přístupná přímo z ulice a za domem se nachází malá zahrádka se zděnou kolnou, která je oddělená od sousedních pozemků vysokým zděným oplocením.
Nynější podoba domu pochází z počátku 20. stol. Z dochované dokumentace víme, že v průběhu 70. let prošel modernizací. Nejzásadnější soudobou změnu a rekonstrukci však prodělal v letech 2007-12.
Budova i pozemek se nachází v památkové rezervaci, nicméně dům sám o sobě není kulturní památkou. Průčelí domu má odpovídající nezateplenou štukovou fasádu s dřevěnými okny s dvojskly. V zadní části domu jsou okna plastová s trojskly a je tu dovoleno případné zateplení pláště. Fasádu zde čeká renovace. Střecha domu je sedlová s betonovou střešní taškou.
Dům byl velkou rodinou obýván jako jednogenerační, nicméně původní koncept domu spočíval v bytových jednotkách na jednotlivých podlažích. Majitelé převzali z původní koncepce etážové topení, jednotlivá podlaží jsou tak vytápěna samostatnými plynovými kotli s vlastními odběrnými místy. Případné zřízení samostatných odběrných míst elektřiny by také nebylo zvlášť složité, každé podlaží má vlastní jistící okruh. Znamená to tedy, že byste v domě mohli klidně vytvořit třeba tři bytové jednotky (+ půdní vestavbu). A to i proto, že prostorné světlé kamenné schodiště je přístupné jak hlavní vchodem z ulice přes přízemní byt, tak i ze zahrádky zadním vchodem přes verandu. Lze tak vytvořit krásný velký byt propojením 2NP a půdy a přitom mít ještě v přízemí jednu samostatnou bytovou jednotku třeba ke komerčnímu pronájmu.
Dispozice v 1NP je 3+kk o ploše cca 78 m² a ve 2NP 4+1 cca 80 m². Sklepní/suterénní, dobře větratelné a prosvětlené prostory mají směrem do zahrádky okna. Část našla využití jako domácí fitness a druhá sloužila ke svému půdnímu účelu - skladování potravin. Další dva prostorné sklepy směrem do ulice slouží jako technické zázemí pro jeden z plynových kotlů a kotle na tuhá paliva. Další je sklep uhelný.


Více informací naleznete na webové stránce jancesal/rd-kutnáhora-hradební. cz a neváhejte mne prosím kontaktovat a domluvte si prohlídku této skvělé nemovitost.

Číslo zakázky
IDNES-515/3752
Cena
9 800 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
v bloku
Plocha pozemku
242 m2
Zastavěná plocha
164 m2
Užitná plocha
159 m2
Plocha zahrady
72 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Počet místností
8
Balkon
3 m2
Internet
Televize
Vybavení domu
nezařízený
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)

Kontaktujte prodejce

4 3 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku