Internet je nedílnou součástí dnešního světa

07.06.2023 22:00 | Komerční sdělení

Jak vznikl internet, kolik má uživatelů, jaká je jeho průměrná rychlost a co je optický internet? To vše a další zajímavosti z online světa se dozvíte v našem článku.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Život bez internetu je pro mnohé z nás nepředstavitelný. V dnešní době to není jen o hledání informací, práci, komunikaci se svými blízkými, ale i o online nakupování, sociálních sítích nebo sledování online televizí a hraní her.

Málo kdo z nás ví, ve kterém roce vznikl a jaký byl jeho původní záměr. Internet byl původně vyvinut za účelem vytvoření decentralizovaného a odolného komunikačního systému, který by odolal jadernému útoku během studené války. Vznik internetu je spojen s projektem nazvaným ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), který byl zahájen v roce 1969. Původní záměr vytvoření odolného komunikačního systému pro vojenské účely se tak stal základem pro moderní digitální společnost.

Internet a čísla

Internet je obrovská platforma a odhaduje se, že internet obsahuje více než 6 miliard webových stránek. Tato čísla se neustále mění, protože každý den se na internetu vytvářejí nové stránky a obsah. Jeho nejpopulárnějším vyhledávačem je Google, který zpracovává více než 3,5 miliardy vyhledávacích dotazů denně. Jeho algoritmy analyzují a indexují miliardy webových stránek, aby poskytovaly co nejrelevantnější výsledky.

Možná si myslíte, že internet využívá úplně každý z nás, ale není tomu tak. Dle statistik z roku 2022 jej využívá 96 % naší populace a řadíme se tak mezi země s vysokou mírou internetové penetrace a širokým využitím online služeb a technologií.

Co se týká světového využívání internetu, přístup k němu má kolem 4,9 miliardy lidí což představuje asi 63 % světové populace. A rozšířený je taktéž mobilní internet - v roce 2022 bylo přibližně 4,8 miliardy uživatelů mobilního internetu, což představuje přes 99 % celkového počtu uživatelů internetu.

První e-mailová komunikace

V roce 1971 poslal Ray Tomlinson vůbec první e-mail, což byl milník pro e-mailovou komunikaci. Dnes se odešle přibližně 306 miliard e-mailů za den po celém světě. Díky internetu tak můžeme pracovat téměř odkudkoli, o čem jsme se přesvědčili v době pandemie.

Nejmodernější technologie

Rychlost internetového připojení se liší v závislosti na geografické oblasti a poskytovateli služeb. Podle rychlostního testu Speedtest je průměrná globální rychlost stahování dat kolem 80 Mbps (megabitů za sekundu).

My souhlasíme a doporučujeme náš nejoblíbenější tarif 100 Mb/s. Pro náročné uživatele a herní nadšence máme i 1000 Mb/s. Tato rychlost je možná díky optickému internetu – lepší a modernější technologii prozatím nenajdete. Optický internet poskytuje vysokou rychlost přenosu dat a větší šířku pásma než tradiční připojení, jako je DSL nebo kabelové připojení. Díky využití světelných signálů je možné dosáhnout vyšších rychlostí přenosu a výkonnosti.

Optické připojení umožňuje stahování a nahrávání velkého množství dat, streamování videa ve vysokém rozlišení, hraní online her a další náročné online aktivity s minimálním zpožděním. U nás začínáme na ceně 299 Kč za 100 Mb/s rychlost. Pokud jste náročný uživatel, stahujete a nahráváte opravdu velké množství dat a hrajete online hry, je tady tarif s rychlostí až 1 Gb/s. Kromě internetu vám vyřešíme také televizi, samozřejmostí je mnoho kanálů a chytré funkce, jako zpětné sledování nebo nahrávání pořadů. V balíčku se 100 Mb/s internetem ji můžete sledovat za 451 Kč.

Připojte se přes INTERNEXT 2000 a nebudete litovat.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků