Nečekejte na levnější hypotéku, když na ní dosáhnete ještě dnes

09.03.2023 09:50 | Komerční sdělení

Poslední dobou čtete nebo slýcháte, že úrokové sazby hypoték dosahují svého maxima. Pokud si letos vezmete úvěr na bydlení, banky vám nabídnou úrokovou sazbu nad 6 %. Může se tak zdát, že financovat vlastní bydlení hypotékou je v dnešní době pro lidi nemyslitelné. Opak je ale pravdou. S nákupem nemovitosti byste rozhodně neměli otálet, protože teď nastal čas, abyste si dům či byt pořídili. Proč? Odpovědi najdete v tomto článku
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V letošním roce na nákupu nemovitosti citelně ušetříte

Proměnou, kterou je potřeba zahrnout do rovnice, proč si vlastní nemovitost pořídit letos, je její cena. Dopad probíhající krize ovlivňuje realitní trh. Odborníci předpokládají, že v roce 2023 ceny nemovitostí klesnou minimálně o 10 %. Největší propad hodnoty však zaznamenají rekreační a energeticky náročnější chaty, domy a byty. Ve velkých městech, jako je Praha nebo Brno, nebude změna tak citelná, avšak v případě výběru nemovitosti je potřeba brát v potaz i to, že lokalita je důležitá.

Nenechte se zbytečně odstrašovat vyšší úrokovou sazbou

S aktuální výší inflace rozhodně nic neuděláte. Na druhou stranu nelze očekávat, že by v následujících měsících či rocích výrazně klesla. Proto je potřeba počítat s tím, že v danou chvíli nakupujete nemovitost levněji a v průběhu let se její cena opět vyšplhá na původní hodnotu, ba co víc, dokáže jí překonat. To jsou však faktory, které je potřeba zohlednit z dlouhodobého hlediska. Ve chvíli, kdy budete vyčkávat, tak sice budete mít nižší úrok, ale pořídíte výrazně dražší nemovitost.

Důležitá je fixace a budoucí možnost refinancování hypotéky

Ve chvíli, kdy si od banky vezmete hypoteční úvěr, tak si volíte dobu fixace. Jednoduše řečeno, jde o období, po které máte výši úroku jistou a není možné jí změnit ze strany banky ani té vaší. Důležité je si uvědomit, jestli nemovitost pořizujete pro sebe, nebo jako investici. V případě vlastního bydlení je dobré nastavit si dobu fixace zhruba na 5 let. Po uplynutí doby pak dostanete aktuální úrokovou sazbu.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků