S developerským úvěrem může být výstavba snadnější

24.05.2021 14:20 | Komerční sdělení

Finanční prostředky od 1 do 30 miliónů korun až na pět let, to je úvěr pro developery s možností pevné fixace na 12, 24 anebo 36 měsíců. Jde o další z produktů NEY spořitelního družstva, které je oblíbeným partnerem při financování nákupu nemovitostí. Ve svém portfoliu má mimo jiné právě tuto atraktivní nabídku pro stavitele a developery.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Developerský úvěr je oblíbený především pro financování staveb rezidenčních projektů. Může ale sloužit také pro výstavbu administrativních a kancelářských budov i jiných komerčních nemovitostí a nebytových objektů,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Finanční prostředky od 1 do 30 miliónů korun až na pět let

Úvěr hojně slouží ke koupi a rekonstrukci různých druhů nemovitostí. S oblibou jej využívají menší developerské společnosti, a to buď na zasíťování stavebních pozemků k pozdější výstavbě, nebo přímo ke stavbě rodinných či bytových domů. Developerským úvěrem lze profinancovat také například nákup nových pozemků, prodejních, výrobních či skladovacích objektů a dalších nebytových prostor.

Tento produkt umožňuje rovněž refinancování vlastních zdrojů klienta prokazatelně vložených do pořízení nemovitostí, výstavby či rekonstrukce nemovitostí, a to jak celých nemovitostí, tak jejich částí, tedy jednotlivých bytových a nebytových jednotek,“ říká Petr Vondráček, ředitel pro business development NEY spořitelního družstva.

Nejčastěji jej ocení menší nebo začínající developeři, mezi klienty je oblíbený zejména s ohledem na rychlost a pružnost, s jakou jsme schopni prostředky poskytnout. Často řešíme případy, kdy financování v bankách nebylo reálné, protože sledují a očekávají základní neměnné parametry stavebních projektů. My si zakládáme na individuálním přístupu, na porozumění a pochopení podnikatelského záměru tak, abychom se na něm mohli podílet jako poskytovatel úvěru,“ dodává Lukáš Hartl.

Při financování projektů developerským úvěrem se počítá se spoluúčastí klienta. Ten do projektu vloží určitou část vlastních zdrojů, a to v závislosti na lokalitě, stupni výstavby, případně pak na individuální charakteristice každého jednotlivého případu. Minimální výše vlastních prostředků vždy činí alespoň 20 %.

Finanční prostředky od 1 do 30 miliónů korun až na pět let

A jak celý proces žádosti o developerské financování probíhá?

S klientem, který má zájem o financování, provedeme nejdříve rychlé ověření obchodního plánu. Zajímá nás hlavně to, do jaké míry je daný podnikatelský záměr realizovatelný. Následně požádáme klienta, aby si nechal na nemovitosti, které budou sloužit jako zástava, připravit znalecký odhad a současně nám poskytl dokumenty vztahující se nejen ke konkrétnímu podnikatelskému záměru, ale také k historii společnosti, bezproblémové platební morálce vůči orgánům státní správy a podobně. Po kompletaci všech nutných dokumentů jsme schopni v řádu dnů vyhodnotit úvěrovou žádost a navrhnout způsob financování,“ popisuje Vondráček.

Úrokové sazby začínají už na 8 % p. a., délka splácení se pohybuje od jednoho roku do pěti let. Produkt developerského financování je možné využít v jakékoliv fázi podnikatelského záměru. Mnohdy jej volí zájemci, kteří s pomocí vlastních financí vybudovali významnou část stavebního projektu a developerský úvěr od NEY spořitelního družstva jim pomůže dofinancovat zbývající část, na kterou již prostředky nestačily.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků